آبشار ویسادار


آبشار ویسادار سومین آبشار بزرگ در استان گیلان

آبشارویساداردر بین 4 هزار آبشار استان سومین آبشار بزرگ استان گیلان است  به گفته بسیاری از گردشگران ، جزء زیباترین و خیره کننده‌ترین آبشار های این استان میباشد.

 دیدن این آبشار 20 متری از بالا و فرود زیبای آب به داخل گودال در زیر آبشار و صدای زیبای آب باعث رویایی شدن آبشار ویسادار می شود.

ویسادار در لغت به معنای سایه درخت بید است وقتی از پایین به آبشار نگاه میکین زمانی که نور خورشید از لای درختان به پایین گودال میتابد باعث روشن شدن اون قسمت تماشای درختان و همینطور آواز پرندگان باعث میشود ذهن آدمی این آبشار بی‌نظیر را آبشاری از جنس آرامش، زیبایی، طراوت و زندگی ببیند و باعث زیبایی دو چندان این آبشار میشود.

در مقابل این آبشار در ارتفاع بالاتر، پل فلزی ساخته شده است که فرصت تماشای زیبایی طبیعی این مناظر را صد چندان می‌کند ، می‌توان بر روی پل ایستاد و منظره آبشار را از زاویه ای دیگر از ارتفاع 15 متری بر دل جنگل تماشا کرد.


این پدیده زیبا بکر طبیعی در شهر پره سر رضوانشهر واقع شده و در چهار فصل سال جلوه‌ای نو و خیره‌کننده را به‌نمایش می‌گذارد.در مسیر زیبای منتهی به این آبشار،از دو سو با درختان سر به فلک کشیده و کوه پوشیده از سرسبزی احاطه شده زیبایی‌های طبیعی جاده به‌گونه‌ای زیاد است که گردشگران را غرق در خود می‌کند و آدمی با این حجم از زیبایی تنها قدرت بینهایت زیبایی خدا را لمس می‌کند

کلمات کلیدی: آبشار در استان گیلان آبشار زیبا در رضوانشهر آبشار بی نظیر در گیلان